Navigace: Cestování » Průvodce » Kypr » Letoviska » Ayia Napa

Ayia Napa

Nejznámější letovisko na Kypru

Ayia Napa (Agia Napa): Je to nejznámější přímořské letovisko na celém Kypru, leží na jihovýchodě ostrova, asi čtyřicet kilometrů od Larnaky. Do roku 1970 tady byla jen malá rybářská vesnička, která během dvaceti let vyrostla v nejoblíbenější přímořské letovisko na Kypru. Stalo se tak díky pověstné pláži Nisa, jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově.

Ayia NapaVýchod Agia Napy ukrývá největší a nejzajímavější skalní útvary a jeskyně na Kypru. Z dob Benátské republiky tu stojí v klášteře z 8. století osmihranná fontána. A to není jediná historická památka, klášter obklopuje ještě původní kostel ze stejného období. Letovisko je centrem turistického ruchu, kterému dominuje i dnes známá pláž Nissi Beach. Je nádherná, pokrytá bílým pískem a na obou stranách ji ohraničují strmé skály.

Ten správný adrenalin tu najdou ale nejen rodiny s dětmi, také milovníci vodních sportů včetně potápění. Půjčovny jsou na každém kroku a vy si můžete vybrat co libo, stejně tak si můžete půjčit lehátko a slunečník. A pak večer, vám jistě přijde vhod bohatá nabídka kyperských dobrot v tavernách, kavárnách i diskobarech. Turisté vyhledávají toto letovisko i díky vodnímu parku se spoustou vodních atrakcí.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Ayia Napa
- zájezdy na poslední chvíli do Ayia Napa

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Hotel Pousada Barlavento (kombinované pobyty Rio de Janeiro - Búzios)
strava: Snídaně
od: 12.10. 2013
délka pobytu: 10 dní
do: 21.10. 2013
hotel: Nata apartmány
od: 4.5. 2013
strava: Bez stravy
do: 11.5. 2013
délka pobytu: 8 dní