Navigace: Cestování » Průvodce » Kypr » Místa » Troodos

Národní park Troodos

Nejvyšší pohoří Kypru

Už víme, že nejvyšším pohořím Kypru je pohoří Troodos v západní části země. Nejvyšší vrchol Olympos poskytuje turistům neobyčejné výhledy jak na severní, tak i na jižní pobřeží ostrova. Svahy této nejvyšší hory ale poskytují ještě dva zážitky. Pokud přijedete v zimě, tedy například v únoru, můžete si tady zalyžovat a pak se vykoupat ve vlnách Středozemního moře. Zvláštní symbióza.

Ale pozor: Nejvyšší vrchol ostrova je oploceným vojenským prostorem, focení i natáčení kamerou je tady zakázáno.

V létě je pohoří Troodos velmi příjemným místem pro turistiku. Zatímco je celý ostrov vyprahlý od sluníčka, tady vás příroda doslova osvěží - potoky jsou plné vody, procházíte svěží zelení mezi stromy, tůňkami a vodopády.

PedoulasPod Olymposem najdete i horské středisko stejného jména s obchody, hotýlky a kempem. Odtud se můžete vydat po značených stezkách, které vás nejčastěji dovedou horských vesniček, může to být třeba Pedoulas nebo třešňovém údolí Marathasa, kde vám učaruje typická středomořská architektura s pravoslavnými kostelíky a úzkými uličkami. A navíc se tu setkáte s úžasnou pohostinností místní lidí.

Zdejších stezek je několik a vy si můžete vybrat podle náročnosti. Například na vrchol Olympu vás dovede sedmikilometrová stezka Artemis. Na cestě se nejenže nestačíte divit, jak krásná je příroda kolem vás, ale také se o ní na popiscích stromů a keřů mnohé dozvíte.

Snad nejméně náročná je dvoukilometrová stezka Caledonia Trail, která vede podél řeky Kryos Potamo. Využít můžete i devítikilometrovou cestu stezkou Atlanti Trail. Stezka Persephone Trail vede nad vesnicí Pano Amiantos a můžete odtud vidět i těžební lomy azbestu. Až budete na místě, zjistíte, že stezky můžete mnoha způsoby kombinovat. Každopádně bude pro vás každá z nich příjemnou turistickou vycházkou.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
od: 20.4. 2013
strava: Polopenze
do: 27.4. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: ESPERIDES RESORT
od: 28.6. 2013
strava: Polopenze
do: 5.7. 2013
délka pobytu: 8 dní