Navigace: Cestování » Průvodce » Kypr » Severní část

Severní část Kypru

Vstup do turecké části

Pro vstup do severní, tedy turecké části Kypru existují zvláštní podmínky. Ti, kteří vstoupí na území Kyperské republiky, mohou na sever cestovat a pobývat tam bez omezení. Orgány Kyperské republiky však mohou při návratu na území kontrolovaná kyperskou vládou požadovat předložení letenky jako důkaz, že občan vstoupil na Kypr legálně. Turistům, kteří by vstoupili na Kypr ze severu proto hrozí, že jim nebude umožněn přechod na území kontrolovaná vládou.

V současné době fungují čtyři přechody: Jednak pro pěší u Ledra Palace v Nikósii, pro automobily Agios Dometios a Pyla-Pergamos a Dhekelia. Před cestou je třeba si zajistit pojištění, při cestě z jihu na sever za něj zaplatíte asi 15 euro na tři dny, platí se na turecko-kyperské straně.

Důležité je vědět, že turisté nesmějí vstoupit do bezprostřední blízkosti linie příměří, která odděluje jižní část ostrova kontrolovanou vládou Kyperské republiky od severní, turecké části. V bezprostřední blízkosti Zelené linie je zakázáno i fotografování a natáčení kamerou.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: HOTEL MONTAŇAMAR
strava: Polopenze
od: 1.9. 2013
délka pobytu: 7 dní
do: 7.9. 2013
hotel: ALEKA
od: 12.7. 2013
strava: Bez stravy
do: 19.7. 2013
délka pobytu: 8 dní